Lida Kampanyaları Lida Sipariş Lida İletişim Lida Meizi Çay

Özellikler

Lida; Çin Halk Cumhuriyeti’ nin güney kesiminde bulunan Yunnan eyaletinde yüzyıllardır yetişen ve adını bu eyaletten almış 3 hücreli bir yosun türevi ihtiva eden, bu güçlü yosun türevi ve içerisindeki ek bitki ekstreleri ile etkili, hızlı ve zahmetsiz bir şekilde form sağlayabilen mucize bir üründür.

Uzak doğuda yüzyıllardır özellikle yemeklerde ve zindelik amaçlı olarak da değişik biçimlerde işlenen Yunnan Yosunu, inanılmaz kuvvetli bir etkiye sahiptir. Lida , şu an uzakdoğu ve Amerika’ da zayıflama preperatları arasında en çok satan bitkisel besin takviyelerinden biridir.

Lida bir ilaç değildir! Başta Yunnan Yosunu olmak üzere toplamda 9 bitki ekstresi içeren % 100 doğal bir besin takviyesidir bu lida. İştah kesici ve tok tutan, hareketsizlik ve aşırı gıda tüketimi sonucu vücutta oluşan yağ stoklanmasının yakılmasını sağlayan oldukça güvenli bir üründür. lida içeriğinde kesinlikle kimyasal herhangi bir bileşim bulunmamaktadır.

Lida Yosun Kapsülünün içeriği aşağıdaki bitkilerin harmanlanarak ekstre edilmesi ile elde edilmiştir.

Yunnan Yosunu:
Yunnan, Çin ve Kore sahillerinde ve açıklarında yetişen, 3 hücreli bir yosun türevidir. Sahili olan uzakdoğu ülkelerinde özellikle balıklar başta olmak üzere bir çok yemek çeşidinde çeşni olarak da kullanılır. Tok tutucu özelliğe sahip olduğu bilinen, bölgesel yağların su tüketimi yardımı ile yakılmasını sağlayan ve Lida’ nın etkili olmasında başrolde bulunan türevdir.

Yabani Kereviz:
Halk arasında da bilinen yabani kereviz, böbrek ve mesane rahatsızlıkları, ödem, şişkinlik, iştahsızlık, zayıflama ve sindirirm rahatsızlıklarına karşı ayrıca kanı temizlemek için kulanılır.

Alfa Alfa Filizi:
TB kayıtlarında “Medicago sativa” olarak geçen 3 hücreli bir yonca türevidir. Fosfor ve Potas bakımından zengindir. Enerji verici olduğu söylenir. 10 farklı çeşit vitamin içermektedir.

Arum:
Yılan Yastığı Bitkisidir. Vücuda Dinginlik veren, ateş düşürücü özelliği olan ve aynı zamanda sinirleri uyarıcı etkiye sahip olan bir bitki olduğu belirtilmiştir.

Yabani Enginar:
Yabani enginar, içerdiği ciarin adlı etkili madde ile karaciğer ve safra kesemizi destekleyen bir besin olarak uzun zamanlardan beri batı ülkelerinde büyük kabul görmekte ve bolca tüketilmektedir. Diğer hafif acı – tatlı sebzeler gibi enginar da, safra salgılarını artırmakta ve sindirimi kolaylaştırmaktadır. Yabani enginar ayrıca, içerdiği inülin adlı maddeyle, geleneksel olarak seker hastalarına tavsiye edilen bir besindir. Bu tür nişasta olan bu madde, sindirilmeye dirençlidir. Kandaki şeker düzeyini düşürür.

Yer Elması:
Karbonhidrat miktarinin düsük olmasi sebebiyle seker hastalarinin kullanabilecegi iyi bir besin kaynagidir. Süt arttirici ve safra söktürücü etkisi olduğu bilinmektedir. Bol idrar söktürür. Kabizligi giderir.

Cyomopalis:
Hindistan’ da yetişen bir ağacın çekirdek ekstresi. Tetragonoldous ismi ile de geçer. (Ülkemizde Muskat yada bebe cevizi olarak da bilinir.) Itırlı bir tada ve kokuya sahip olan muskat çok sert olduğundan rendelenmiş olarak da satılır. Antiseptik, mide ve kalbi kuvvetlendirici ve safra taşlarının erimesine yardımcı özellikleri vardır.

Marimu Kumbuat:
Mandalina lifi. Kanı temizler. Sinirleri yatıştırır. Damar sertliği, felç ve gripte faydalıdır. Lida ‘ nın kilo verdirmesinin ilk sebebini sağlayan tokluk hissi kumbuattan gelir.

Guarana:
Brezilya yağmur ormanlarında maués bölgesinde vahşi olarak yetişen, yüzyıllardan beri kızılderililer tarafından toplanmış ve kullanılmış bir bitkidir. Vücuda enerji verici olduğu ve vücuttaki yağların atılmasına yardımcı olduğu söylenmektedir. Bu yüzden bir çok enerji içeceğinde ve doğal zayıflama ürününde de kullanılmaktadır. Lida’ da da kuvvet ve enerji veren üründür.